Nabízíme řešení vytvořené dle přání klienta

Stroje a strojní zařízení

Divize stroje je zaměřena na dodávky nových výrobních linek pro výrobce papírových trubic a ochranných hran, nebo jejich rekonstrukci. Výrobní linky se skládají z těchto sekcí:

Zakladač

Dle požadavku zákazníka vyrobíme a dodáme zakladač pro požadovaný počet papírů (bobin) a jejich šířek. Zakladač může být karuselový automatický (stará bobina se sama přetočí do takové pozice, aby uvolnila prostor pro nasazení nové bobiny), nebo karuselový manuální (přetočení provádí operátor).

Splicer (slepovač pásků papíru)

Vyrobíme a dodáme TOPCORE splicer. Zařízení je kompatibilní s automatickým karuselem, přes splicer prochází původní (starý) papír a je zde připraven nový papír s lepicí páskou. Ve chvíli, kdy je stará bobina odrolována, dochází k automatickému spojení starého a nového papíru bez přerušení rychlosti linky. Výhoda pro výrobní linky s vyššími rychlostmi a vysokými počty papírů.

Vertikalizér

Vyrobíme a dodáme pevnou a pohyblivou mříž, pomoci které si může zákazník nastavit správný směr osy papíru pro optimální navinutí trubky bez pohybu zakladače.

Lepicí sekce

Vyrobíme a dodáme celou lepicí sekci, vč. rámu, který je osazen pneumatickými brzdami naší koncepce (speciální protiotěrové prvky) pro optimální napnutí pásků papíru, stěracími pánvičkami vč. stěracích nožů (obojí naše koncepce). Klademe velký důraz na vysokou životnost použitých materiálů a jejich následných povrchových úprav. Součástí lepicí sekce je i mazání prvního papíru (pokud si zákazník přeje umístit první papír sem), ohřev lepidla přes vyhřívanou vanu nebo výměník (vč. míchadla lepidla). Nedílnou součástí lepicí sekce je její rotace kolem pevného bodu a příčný posun pro nastavení správného směru osy papíru a tím i správné navinutí papírové trubky.

Navijecí sekce

Vyrobíme a dodáme navijecí stroj, který bude splňovat požadavky zákazníků (rozsah průměrů, počet pásů papíru a tím počet hlav), ke stroji dodáme navijecí trny se speciálním konicky broušeným povrchem pro snažší a rychlejší výrobu. Také dodáme navijecí řemen, který je důležitou součástí pevné trubky.

Stanice prvního a posledního papíru

Vyrobíme a dodáme stanice s karuselovým zakladačem a kompenzátorem papíru, včetně vany pro lepidlo a mazání olejem nebo jiným způsobem, spolu s pneumatickou brzdou.

Dělička/řezačka trubic

Vyrobíme a dodáme dělicí zařízení dle požadavku zákazníka na průměry trubic a jejich délky. Nejčastějším řešením bývá dělicí zařízení s jedním párem nožů nebo více páry (multi-knife).

Vyklápěcí stůl

Vyrobíme a dodáme zařízení pro odebírání trubic z dělicího zařízení, součástí může být pásový dopravník a vyklápěcí stůl - vše podle požadavků na rozsah hotových výrobků.

Součástí celé výrobní linky je elektroinstalace

Vyrobíme a dodáme osazení jednotlivých sekcí elektro prvky, zajistíme osazení bezpečnostními prvky dle nejnovější legislativy.